• 44280874 - 021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آموزش ویرایش داشبوردهای مدیریتی

ابتدا فایل داشبورد را دانلود نمایید و انرا از حالت فشرده خارج سازید(unzip). داخل پوشه یک فایل با فرمت xlsx  یا csv  به عنوان منبع اطلاعاتی وجود دارد. این فایل به عنوان منبع اطلاعاتی ( Data Source  ) هر داشبورد تعیین می گردد که حاوی تعدادی فیلد و رکورد اطلاعاتی نمونه است. حال شما برای نمایش داشبورد براساس اطلاعات کسب و کار خود می بایست اطلاعات خود را در این فایل اکسل جایگزین نمایید. دقت فرمایید نام فیلدها نباید تغییر کند.

 

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

 

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

فایل داشبورد با فرمت TWBX  را که از داخل همان پوشه ای که از حالت فشرده خارج ساختید را باز کرده و قسمت Data Source  را کلیک نمایید.

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

سپس یک پنجره ایی باز خواهد شد که از شما می خواهد تا فایل اکسلی که در گام 1 آماده کرده بودید را در اینجا به تبلو معرفی نمایید.

 

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

پس از اینکه این کار با موفقیت انجام شد شما وارد این صفحه خواهید شد و در نهایت شما می توانید با کلیک بروی هرکدام از داشبوردها، اطلاعات کسب و کار خود را در قالب داشبورد مشاهده نمایید.

 

اصول طراحی داشبورد, tableau

 

به شما تبریک می گوییم! شما توانستید اطلاعات کسب و کار خود را در کمترین زمان ممکن در قالب یک داشبورد مدیریتی آماده نمایید. ضمن اینکه این قابلیت وجود دارد تا با فیلدهای موجود در این فایل& داشبوردهای متنوع تری را بسازید.